Pamiętamy o 17-09-1939

Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


21 września
AS, Warszawa,5 zł
BN, Elbląg,20 zł
ŁM, Dywity,10 zł
SM, Czechowice-Dziedzice,10 zł

18 września
DŁ, brak adr.,20 zł
JMJ, Łask,3 zł
TLK, Warszawa,200 zł

17 września
AB, Wrkcław,20 zł
DJ, Warszawa,10 zł
PPS, Koszalin,10 zł
WM, Lądek-Zdrój,50 zł

16 września
JPL, Osiek,10 zł
JS, Opole,10 zł
MN, Terespol,15 zł
PG, Gdańsk,5 zł

15 września
AZB-K, Katowice,5 zł
IEO, Zabierzów,30 zł
Ji MK, Kartuzy,1000 zł
PR, Kielce,20 zł
RL, Legionowo,5 zł
WR, Kraśnik,10 zł

14 września
AMM i MLM, Police,10 zł
CW, brak adr.,100 zł
HK, Stare Budkowice,5 zł
JM, Puławy,50 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
KK, Skrzyszów,35 zł
MK-Ł, Zielona Góra,10 zł
ML, Radlin,5 zł
MR-T, Warszawa,30 zł
MZ, Warszawa,15 zł
RS, Bielsko-Biała,20 zł
RT, Wrocław,10 zł
SDT, Legnica,20 zł

12 września
DM, Bielsko-Biała,150 zł

11 września
BB, Dobre Miasto,20 zł
HK, Komorniki,50 zł
JC, Augustów,50 zł
KD, Kraków,30 zł
KMK, Kobyłka,30 zł
MK, Wrocław,5 zł
NEG, Zagórnik,5 zł
RPZ, Szczecin,25 zł
SG, Warszawa,15 zł
SP, Gdańsk,30 zł
ZK, Warszawa,100 zł
ZL, Tczew,10 zł

10 września
AAL, Kraków,100 zł
AC, Wilkszyn,100 zł
BMU, Gliwice,3 zł
DPM, Tallin,150 zł
GMG, Warszawa,20 zł
JW, Warszawa,20 zł
LD, Bieruń,30 zł
ŁG, Kąty Wrocławskie,5 zł
MW, Legnica,20 zł
OT, Pruszków,50 zł
SM, Świdnica,50 zł
SS i AS, Zawiercie,20 zł
WK, Pierzchno,10 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
6 774 wizyt dziennie
wrzesień189 698wizyt
sierpień223 920wizyt
lipiec214 547wizyt
czerwiec205 495wizyt
maj248 735wizyt
kwiecień259 903wizyt
marzec275 119wizyt
luty228 021wizyt
styczeń250 103wizyt
grudzień254 637wizyt
listopad281 556wizyt
październik252 969wizyt

Więcej statystyk »

56 765 681 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Spotkania

  • 29 września
    w Górze Kalwarii

Więcej o spotkaniach »

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Wariant rozbiorowy

Wariant rozbiorowy

Wszystkie książki »

Para z szampana - w gwizdek!

Komentarz    tygodnik „Goniec” (Toronto)    15 sierpnia 2010

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby szef Wojskowych Służb Informacyjnych, których, jak wiadomo, już „nie ma”, czyli pan generał Marek Dukaczewski w tych dniach ostatnich upijał się już nie szampanem, tylko parą z szampana. Parą z szampana? Czy to w ogóle możliwe? Wyjaśnił to już 100 lat temu Ignacemu Daszyńskiemu pewien żydowski handlarz żywym towarem. Sprzedawał on galicyjskie dziewczyny do żydowskich burdeli w Argentynie, przy czym działalność swoją traktował nie tylko w kategoriach biznesowych, ale również - jako swego rodzaju misję cywilizacyjną. – Kiedy taka dziewucha – tłumaczył Daszyńskiemu – pojedzie do Argentyny, to ona nie upija się szampanem, tylko samą parą z szampana! – Jak to: parą? – A tak, bo ony tam kąpią te dziewuchy w szampanie i ony nie muszą wcale nic pić; wykąpią się i pijane, jak bele. Taka ci to wtedy była nowoczesność. Ciekawe, że i dzisiaj redaktor Rafał Kalukin z „Głosu Cadyka”, co to pewnie jeszcze niedawno „srać chodził za chałupę” („i ty, co mieszkasz dziś w pałacu, a srać chodziłeś za chałupę…”), uważa się za takiego samego cywilizacyjnego misjonarza. Credo swoje zawarł w szmoncesie „Krzyżowcy w sercu nowoczesności”.

Jak mały Moryc uważa nowoczesność? Mały Moryc uważa, że na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie aż się roi od „niezliczonych atrybutów nowoczesności”. A konkretnie? A konkretnie –„hotel Bristol”, dalej „piękne auta”, przy których „piękne panie” – czy aby nie te, co w hotelu Bristol upijane są parą z szampana? - spacerują z alfo… to jest – pardon – oczywiście z „pięknymi panami” – a każdy piękny pan ma na szyi złoty łańcuch z tombaku – no bo jakże inaczej, kiedy wokół „same knajpy”, no a poza tym – „ulica” z „tłumami ludzi”? I w środku tych „niezliczonych atrybutów nowoczesności” - „egzotyczne postacie” z „różańcami”. „Różańce przeciwko modnym ciuchom, cyfrowym kamerom i wypasionym rowerom” – ubolewa red. Kalukin w „Głosie Cadyka” Ajajajajajajaj! Jaki wstyd! Co na to powiedzą w Nowym Jorku? Biedny durny pewnie nie wie, że w Nowym Jorku jeszcze większe kontrasty; pejsaci chasydzi w lisich czapach, jakby żywcem przeniesieni „z miszpuchy cycełesowatej” czy „z głębin dna getta w Kołomyi” – oczywiście tego XVIII-wiecznego. Ale mniejsza już o Moryca, bo jeśli w ogóle o nim wspominam, to tylko dlatego, że ten sposób myślenia udzielił się również wielu eleganckim księżykom, co to wiedzą z której strony chleb posmarowany i śpiewają swoje kantyczki z właściwego klucza.

Już choćby z tego powodu pan generał Dukaczewski mógłby z radości upijać się na okrągło parą z szampana, a tu przecież inne powody mnożą się jak króliki. Weźmy dla przykładu komedię, jaką z udziałem prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego odegrał marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Chodzi mi oczywiście o uroczystość krzywoprzysięstwa, kiedy to prezydent-elekt wzywał pomocy boskiej („tak mi dopomóż Bóg”) przysięgając „strzec niezłomnie” niepodległości państwa – w ponad pół roku po wejściu w życie traktatu lizbońskiego! No a potem – uroczysta msza, podczas której dopiero co krzywozaprzysiężony prezydent otrzymał Komunię z rąk „bez swojej wiedzy i zgody” TW „Cappino”. To zapowiada „wiosnę Kościoła”, więc pewnie słusznie red. Kalukin „współczuje” tym z różańcami, jako „ostatnim takim chrześcijanom”. No dobrze – to ostatni – a kto był pierwszym? Trudno to dzisiaj stwierdzić, ale ja bym stawiał na Andrzeja Szczypiorskiego (TW „Mirek”), który podobnież musiał chrzcić się aż dwa razy, bo pierwszy chrzest mu się nie przyjął. No to czy na widok takich perspektyw chrześcijaństwa w Polsce pan generał Marek Dukaczewski nie ma powodów by z radości upijać się parą z szampana?

Jakby tego było mało, to w dodatku 22-letni kuchcik z warszawskiej ASP, pan Dominik Taras, za pośrednictwem facebooka „skrzyknął” na wieczór 8 sierpnia „wielotysięczny tłum”, który swoimi wyziewami spowodował na Krakowskim Przedmieściu „dopływ świeżego powietrza”. Od razu widać, że razwiedka się unowocześnia; za komuny, na wiece poparcia dla „Cysorza” na katowickim stadionie trzeba było zwoływać partyjnych po linii partyjnej, a konfidentów – w trybie alarmowym przez SB, a teraz proszę – jak nie SMS-y, to facebook, przez który oficer prowadzący od razu może przekazać instrukcję, jakie wznosić okrzyki, jakie przedstawiać koncepty, no i przede wszystkim – jak daleko na aktualnym etapie można się posunąć. Toteż kontrolowana przez razwiedkę stacja telewizyjna TVN martwiła się tylko, czy jest bezpiecznie. Wszystko w służbie bezpieczeństwa. No to czy pan generał Marek Dukaczewski nie ma powodów by z radości upijać się sama parą od szampana, kiedy ćwiczenia wykazały, że agentura jest mobilna, sprawna i karna?

Jeszcze nie rozwiały się opary „świeżego powietrza” i nie ucichły echa po okrzykach „do kościoła”, jakie zabździani obrońcy „laickości państwa” wznosili zgodnie z instrukcją, a już rankiem 10 sierpnia prezes Jarosław Kaczyński wziął udział w liturgii składania kwiatów i palenia zniczy przed stojącym naprzeciw Pałacu Namiestnikowskiego krzyżem, zaś pretorianie dali do zrozumienia, że bez pomnika się nie obejdzie. Widać wyraźnie, że przedłużenie wojny krzyżowej pasuje wszystkim zainteresowanym; i razwiedce – bo obywatele rozpaleni do białości religijno-politycznymi emocjami, nawet nie zauważą, jak lichwiarze za pośrednictwem rządu wyczyszczą im wszystkie zaskórniaki, ani nie zauważą, jak strategiczni partnerzy, do spółki z żydowskim lobby, rozbierają im państwo. Platformie – bo za pośrednictwem teraz już ręcznie sterowanych mediów ogniskując uwagę na wojnie krzyżowo-pomnikowej, pod nadzorem razwiedki może do spółki z PSL-em spokojnie marnotrawić 400 mln złotych dziennie (200 mln z podatków, 200 mln z przyrostu długu publicznego, który na 1000 dni rządu premiera Tuska osiągnął wysokość ponad 714 mld zł). Prawu i Sprawiedliwości – bo od wiosny 2008 roku („układ nie istnieje i nie wiadomo, czy w ogóle istniał”) nie mając odmiennego od PO pomysłu na rządzenie państwem (dług publiczny za rządów premiera Marcinkiewicza i premiera Kaczyńskiego również dynamicznie przyrastał, chociaż rzeczywiście nie w tempie 6 tys. złotych na sekundę, jak obecnie – ale za premiera Millera też na sekundę było mniej) - stawia na program martyrologiczny w nadziei, że siła nośna emocji uruchomionych w ten sposób w społeczeństwie, wepchnie PiS i do samorządów i w przyszłym roku – do parlamentu. Wreszcie SLD – bo przedłużająca się wojna krzyżowo-pomnikowa umożliwia razwiedce podpompowanie mu wyników poprzez lansowanie agresywnego zapateryzmu w „pokoleniu Jana Pawła II”, w którym rozmaite redaktory Kalukiny ekscytują snobistyczne pragnienie zaimponowania „nowoczesnością” nie tylko „Europie”, ale i „Ameryce”. No to czy szef Wojskowych Służb Informacyjnych, których, jak wiadomo, już „nie ma”, pan generał Marek Dukaczewski nie ma powodów, by z radości codziennie upijać się parą z szampana?

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza ukazuje się w każdym numerze tygodnika „Goniec” (Toronto, Kanada).

Copyright © 2006-2020 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: Santander Bank: 24 1090 2590 0000 0001 4495 4522

mBank SA: 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: Santander Bank: 45 1090 2590 0000 0001 4495 4532 Swift/BIC: BREXPLPWMBK