Pamiętamy 0 17-09-1939

Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


17 września
AB, Wrocław,20 zł
JS, Gdynia,10 zł
MN, Terespol,15 zł
SJW, Mysłakowice,100 zł
SMK, Kuźnica Stara,7 EUR
WM, Lądek Zdrój,50 zł

16 września
AAL, Kraków,100 zł
AMK, Rzeszów,100 zł
AMO, Radostowice,15 zł
CT, Łódź,20 zł
EW, Katowice,10 zł
IS, Mierzyn,15 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł
MK, Maszkienice,10 zł
MSS, Łódź,25 zł
PG, Gdańsk,3 zł
RL, Legionowo,5 zł
RLW, Józefów,7 zł
RS, Kędzierz,10 zł
S, Ballwin,114 zł
WR, Kraśnik,10 zł

15 września
AZB-K, Katowice,5 zł

14 września
HK, Stare Budkowice,5 zł

13 września
RT, brak adr.,10 zł

12 września
AC, Wilkszyn,50 zł
AK, Olsztyn,100 zł
AMM i MLM, Police,10 zł
DM, Bielsko-Biała,150 zł
KG, Kraków,50 zł
MK, Łężyca,10 zł
ML, Radlin,5 zł

11 września
JC, Augustów,50 zł
NEG, Zagórnik,5 zł
RPZ, Szczecin,15 zł
SP, Gdańsk,30 zł
ZL, Tczew,10 zł

10 września
CW, Chełm,100 zł
SM, Świdnica,50 zł

9 września
JŁ, Ciechocinek,10 zł
KC, Poznowice,20 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
RM, Biała Podlaska,50 zł
TAL, Warszawa,20 zł
ZPL, Kraków,50 zł

7 września
GMG, Warszawa,20 zł

6 września
JB, Wólka Radzymińska,10 zł
MAC, Łódź,5 zł
MŁ, Legnica,10 zł
WPK, Kórnik,10 zł

5 września
AW, Warszawa,50 zł
BK, Szczecin,50 zł
CK, Warszawa,20 zł
FW, Warszawa,10 zł
JAK, Jasło,15 zł
JS, Lublin,50 zł
KAP-P, Kraków,40 zł
MC, Gdańsk,50 zł
MP, Lublin,100 zł
PM, Łomianki,30 zł
ZO, Częstochowa,20 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
7 474 wizyt dziennie
wrzesień164 447wizyt
sierpień244 030wizyt
lipiec235 655wizyt
czerwiec241 434wizyt
maj294 348wizyt
kwiecień260 376wizyt
marzec313 392wizyt
luty292 687wizyt
styczeń321 994wizyt
grudzień277 457wizyt
listopad279 213wizyt
październik305 360wizyt

Więcej statystyk »

53 814 548 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Na gorącym uczynku (część 3)

Na gorącym uczynku (część 3)

Wszystkie książki »

Co wolno wojewodże...

Felieton    Portal Informacyjny „Magna Polonia” (www.magnapolonia.org)    4 czerwca 2019

Panie Piperman, pan słyszałeś?

Słyszeć, to ja słyszałem to i tamto – ale konkretnie o co pana biega, panie Biberglanc?

No jak to o co? Przecież o wybory do tego – jak mu tam – a, do tego całego Parlamentu Europejskiego. Po co głupim gojom taki parlament, niech pan sam powie, panie Piperman?

Co pan mówisz takie rzeczy?! Ony tam mają pieniądze, prawie tak duże, jak te, o które modliły się nasze Żydki w synagodze. Niech tam sobie mają, bo za te pieniądze ony zrobią wszystko, co my im każemy, a jak już zrobią, co my im każemy, to my sobie te pieniądze odbierzemy. Pan jesteś kupiec, panie Bibeglanc, to pan wiesz, że czasami trzeba w głupich gojów zainwestowacz, żeby biznes sze kręczył. Na przykład pan im pożyczysz pieniądze, żeby ony kupiły sobie makagigi, co to pan dla nich sprzedasz – a ony potem będą całe życze to spłacacz. No to dlaczego ony nie mają mieć trochę pieniędzy?

Nu, dlatego ja sze panu pytam, czy pan słyszałeś o te wybory.

A dlaczego ja miałbym nie słyszecz o te wybory? W te wybory startowały takie konfederaty, co to podały o rozmowach, jak by tu głupie goje miały dacz nam 300 miliardów dolarów na roszczenia – no i ony sze nie dostały. A dlaczego sze nie dostały? A dlatego, że Forum Zydów Polskich ogłoszyło, że antyżydowskoszcz nie popłaca, więc wybory wygrał partia „rozsądnie prożydowska”.

A co to znaczy, że ona jest „rozsądnie prożydowska”? Pan myszlisz, że może bycz partia prożydowska nierozsądnie?

Ja chyba już pana mówiłem, że ja nigdy nic nie myszlę, ale jakbym ja myszlał, to bym pana powiedział tak: skąd wiemy, że jakasz partia jest prożydowska, nu? A stąd, że ona robi to wszystko, co my jej każemy. A co znaczy, że ona rozsądnie? A to, że ony najsampierw mówią, że ony nigdy nie zrobią tego, co my im każemy. To się głupim gojom bardzo podoba, ony myszlą, że to naprawdę i ony na taką partię głosują – a jak już zagłosują, to ta partia wtedy zrobi wszystko, co my jej każemy. Znaczy, że jak ona by głupim gojom powiedziała: tak, my zrobimy wszystko, co nam każą starsze i mądrzejsze, to wtedy głupim gojom by sze to nie spodobało i ony głosowałyby na kogo innego, bycz może nawet na te paskudniki z Konfederacji? Dobrze pan kombinujesz, panie Biberglanc – i dlatego Forum Żydów Polskich pokazało, jak sze zachowywacz, a pan Daniels nawet zażartował, że ony, te paskudniki z Konfederacji, dostały swoje 4,47, he, he...

Ale ja słyszałem, że te paskudniki, to ruskie agenty, że im onuce śmierdzą. Tak mówiły głupie goje w rządowej telewizji.

A co ony mają mówicz? Ony mają sze przezywacz, za to ony są płacone. Patrz pan panie Biberglanc, jak Beniamin Netanjahu jeżdży do Putina, żeby sze tam z nim namawiacz, to żaden głupi goj z rządowej telewizji, ani żaden inny nie piśnie słowa, bo ony wiedzą, że zaraz byszmy im pokazali, skąd wyrastają im nogi. Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie – ony nawet mają takie przysłowie.

No dobrze, teraz ony są rozsądnie prożydowskie, ale co będże jeszenią, jak ony bedą musiały przeforsowywacz to kompleksowe ustawodawstwo, o którym wspominał ten amerykański goj, Pompeo? Jak ony wtedy bedą udawały rozsądne?

Aaaa, myszmy o wszystkim pomyszlały. Ony podejmą dyplomatyczną ofensywę, ony bedą mówiły, że ony przekonają tego Pompeo, żeby on w tym jeszennym raporcze dla Kongresu napisał, że Polska jest git i że żadnych roszczeń nie wolno sze od niej domagacz.

No i co, i on tak napisze?

Panie Biberglanc, jakbym ja nie wiedział, że pan jeteś kupiec, to ja bym pomyszlał, że pan jestesz dziecko. Nawet głupie goje z tej rozsądnie prożydowskiej partii nie myszlą, że ten Pompeo tak napisze.

No to po co ony bedą robicz tę ofensywę?

A po to, że ten Pompeo napisze, jak będzie trzeba, no i wtedy Kongresu powie, żeby płaczycz. No to ony wtedy będą muszały przygotowacz kompleksowe ustawodawstwo, a głupi gojom powiedzą tak: patrzcze, walczyliszmy jak lwy, ale trudno. Muszymy zapłaczycz, bo jak nie zapłaczymy, to nie będżemy mogły kupicz sobie Fortu Trump, a co my zrobimy bez Fortu Trump? Ten Fortu Trump to ma bycz przeczesz na Putina, zatem jak kto sze sprzeczywia Fortu Trump, to jest ruskim agentem i jemu szmierdzą onuce.

I pan myszlisz, że głupie goje w to uwierzą?

Ile razy mam pana powtarzacz, że ja nigdy nic nie myszlę? A dlaczego ony mają w to nie uwierzycz, jak ony teraz uwierzyły, że - wi hajst der goj? - a, ten Kaczyński, nie odda ani guzika? Ony oglądają telewizję, jak nie jedną, to drugą – a powiedz pan sam, panie Biberglanc – co ony tam zobaczą? Ony tam zobaczą, że jak ktosz nie będże prożydowski, rozsądnie, czy nie, to on nie ma co szukacz w polityce. No to ony będą wierzycz, a nawet jak nie będą, to będą udawały, że wierzą.

Co pan mówisz takie rzeczy, panie Piperman? Ony wszystkie uwierzą, nawet te paskudniki, co to wygrały 4,47?

Paskudniki nie muszą wierzyć, bo paskudników rozgromi resort. Ony sobie myszlą, że ony mogą sze tu bawicz w nacjonalismus. Ale Unia Europejska walczy z ekstremistamy i populistamy, a jak ona walczy? Ona walczy ze wszystkich sił swoich, a jak ona walczy ze wszystkich sił swoich, to także ze sił specjalnych, znaczy sze – resortowych. Pan sze nie martw paskudnikamy, bo paskudników ony wyszlą do Berezy jako ruskich agentów, co to im szmierdzą onuce. Nacjonalismus to mogą sobie uprawiać starsze i mądrzejsze, a nie jakieś głupie goje, co to mają te przysłowie – jak ono ydże? - A – co wolno wojewodże to nie tobie, smrodże!

No to git – ale czy goje sze nie zbuntują?

Panie Biberglanc – żeby głupie goje sze zbuntowały, to ony muszałyby mieć jakichś przywódców, jakichś – jak to sze mówiło za Stalina – zaczinszczikow. A skąd ony mają miecz zaczinszczikow, jak biskupy zostały nastraszone przez tych Sekielskich? Ony teraz bedą skwapliwie korzystacz z okazji, żeby siedziecz cicho, bo inaczej zaraz jakiesz dżecko przypomni sobie, że było molestowane, a wtedy – szwienty Boże nie pomoże!

No to po co Michniku zdemaskował tego – wi hajst der goj? - a – tego Lisińskiego, że wyłudżył pieniądze?

A po to, żeby sze głupim gojom nie poprzewracało w głowach. Przemysłu molestowania to muszą kontrolowacz takie jak my, a nie takie, jak ony, bo inaczej przemysłu holokaustu mógłby uczerpiecz, a co wolno wojewodże, to nie tobie smrodże. Ach, choczaż to wymyszliły głupie goje, to mnie sze ono podoba, to przysłowie!

Stanisław Michalkiewicz

Copyright © 2006-2019 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: mBank SA 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: mBank SA PL26 1140 2017 0000 4612 0038 0386 Swift/BIC: BREXPLPWMBK

Konto PayPal: michalkiewicz@michalkiewicz.pl