Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


23 października
MS, Warszawa,20 zł

22 października
AP, brak adr.,25 zł
BW, Lublin,1 zł
MP, Kraków,100 zł
MS, Warszawa,150 zł
PZ, (bez miejsca,10 zł
ZLK, Świebodzice,50 zł

21 października
AF, Kiełpino,10 zł
AS, Warszawa,5 zł

20 października
SM, Czechowice-Dziedzice,10 zł

19 października
AT, Poznań,10 zł
DJ, Warszawa,10 zł
DŁ, brak adr.,20 zł
MSS, Łódź,15 zł
MZ, Warszawa,15 zł
WM, Lądek Zdrój,50 zł

17 października
AB, Wrocław,20 zł
MN, Terespol,15 zł

16 października
DM, Samsonów-Ciągłe,30 zł
JMJ, Łask,3 zł
JS, Opole,10 zł
PS, Tropiszów,20 zł

15 października
AZB-K, Katowice,5 zł
PPS, Koszalin,10 zł
PR, Kielce,20 zł
RL, Legionowo,5 zł
WR, Kraśnik,10 zł

14 października
HK, Stare Budkowice,5 zł
JŻ, Nowy Kawęczyn,5 zł

13 października
MAW, Tomaszów Mazowiecki,50 zł
MJK, Piła,10 zł
RT, Wrocław,10 zł

12 października
AAL, Kraków,100 zł
AC, Wilkszyn,100 zł
AMM i MLM, Police,10 zł
DM, Bielsko-Biała,150 zł
DPM, Tallin,150 zł
JC, Augustów,10 zł
MK, Wrocław,5 zł
MK, Łężyca,10 zł
ML, Radlin,5 zł
MW, Legnica,20 zł
PW, Duczki,50 zł
RS, Bielsko-Biała,20 zł
SKP, Gdańsk,30 zł
SS AS, Zawiercie,20 zł
ZL, Tczew,10 zł

11 października
RPZ, Szczecin,25 zł

10 października
RB, Växjö,20 zł

9 października
DK, Rzeszów,10 zł
GMG, Warszawa,20 zł
KC, Poznowice,20 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
MB i EB, Kielce,100 zł
MUB, Gliwice,3 zł
PLZ, Kraków,50 zł
PM, Szczecin,50 zł
PZ, Radymno,50 zł
RS, Wrocław,30 zł
SG, Warszawa,15 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
7 047 wizyt dziennie
październik197 326wizyt
wrzesień211 503wizyt
sierpień223 920wizyt
lipiec214 547wizyt
czerwiec205 495wizyt
maj248 735wizyt
kwiecień259 903wizyt
marzec275 119wizyt
luty228 021wizyt
styczeń250 103wizyt
grudzień254 637wizyt
listopad281 556wizyt

Więcej statystyk »

56 984 812 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Polska droga do zniewolenia

Polska droga do zniewolenia

Wszystkie książki »

Jesteś w dziale: Strona główna » Książki

Książki S. Michalkiewicza

Rzeczpospolita judaszy czyli slalom między volkslistami

Rzeczpospolita judaszy czyli slalom między volkslistami

Książka „Rzeczpospolita judaszy, czyli slalom między volkslistami” ma dwa główne wątki. Ukazuje stopniową realizację 30-letniego planu obrabowania Polski, który obecnie - za sprawą amerykańskiej ustawy 447 - wchodzi w fazę finalną. Drugi wątek dotyczy postawy polskich polityków, którzy realizują zadania wyznaczane im przez inne państwa, niestety kosztem polskiego interesu narodowego. Zgodnie z ulubioną teorią spiskową Stanisława Michalkiewicza Polską rotacyjnie rządzą Stronnictwa Ruskie, Pruskie oraz Amerykańsko-Żydowskie. W zależności od tego, pod kuratelą jakiego strategicznego partnera znajduje się nasz kraj, zataczamy się od jednej volkslisty do drugiej.

Capital, 2019

Do nabycia:
https://capitalbook.com.pl/pl/p/Rzeczpospolita-judaszy-czyli-slalom-miedzy-volkslistami-Stanislaw-Michalkiewicz/3770

250 pytań do Stanisława Michalkiewicza

250 pytań do Stanisława Michalkiewicza

250 pytań do Stanisława Michalkiewicza – to wyjątkowa książka. Wyjątkowa, bo współtworzona przez Państwa. Redaktor Stanisław Michalkiewicz posiada niesamowity dar analizowania faktów, przewidywania zdarzeń i opisywania rzeczywistości. Udało nam się zebrać aż 294 pytania, na które redaktor Michalkiewicz odpowiedział. Nie stosowaliśmy cenzury! A więc każdy mógł zapytać o co tylko chciał. I oto efekt naszej pracy. Zapytaliście Państwo o: sojuszników Polski, stosunki z Żydami, okrągły stół, o Wojnę Secesyjną, potencjalne reformy, które przeprowadził by Stanisław Michalkiewicz gdyby został premierem, Kresy, historię alternatywną, aferę FOZZ, pedofilię w Kościele, zabójstwo Pawła Adamowicza, Smoleńsk, monarchię, invitro, liberalizm, chrześcijaństwo, wiarę w Boga, ulubione książki, UE, socjalizm, 10 przykazań, spędzanie wakacji i wiele innych kwestii!

Magna Polonia, 2019

Do nabycia:
https://sklep.magnapolonia.org/produkt/250-pytan-do-stanislawa-michalkiewicza/

Małe kroki ku Wielkiej Polsce

Małe kroki ku Wielkiej Polsce

Kilkuletnia współpraca z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem zaowocowała wydaniem książki pod tytułem „Małe kroki ku Wielkiej Polsce”. Publikacja ta kolejny raz dowodzi, że redaktor Stanisław Michalkiewicz to jeden z najjaśniejszych umysłów Rzeczypospolitej. Trafne diagnozy, ostre pióro, wysokiej klasy humor, nazywanie rzeczy po imieniu czy rozprawianie się z szubrawcami bez skrupułów – to wszystko, a nawet wiele więcej znajdziecie Państwo w niniejszej książce redaktora Stanisława Michalkiewicza.

Przemysław Holocher

Książka zawiera wybór publikacji zamieszczonych w ostatnich latach w portalu internetowym „Magna Polonia” i w czasopiśmie pod tym samym tytułem. Tytuł książki jest efektem współdziałania autora z wydawcą. Małe kroki ku Wielkiej Polsce. „Wielkiej” – to znaczy – jakiej? Zasobnej, silnej, groźnej dla wrogów i pozwalającej obywatelom – jak to zauważył kiedyś kanclerz wielki koronny Jan Zamoyski – na „wolności zażywanie”.

Magna Polonia, 2018

Do nabycia:
https://sklep.magnapolonia.org/produkt/stanislaw-michalkiewicz-male-kroki-ku-wielkiej-polsce/

Naziści i Szabesgoje

Naziści i Szabesgoje

W nowej, niezwykle brawurowej książce, Stanisław Michalkiewicz wchodzi na szczyty publicystycznego mistrzostwa. Pokazuje to co w polskiej polityce szokuje najbardziej. I to w swoim niepowtarzalnym i niedoścignionym stylu. Te teksty powinien znać na pamięć każdy Polak!

Fragmenty esejów:

Dzień Judaizmu polega na tym, iż duchowieństwo Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce włącza się w propagowanie judaizmu, a więc zupełnie innej religii, a także żydowskiego przemysłu rozrywkowego.

Trudno mówić o jakichś „dniach judaizmu”. Bardziej pasowałaby do nich nazwa „dni judaszyzmu” – choćby z tego względu, że Pan Jezus ponownie jest wtedy sprzedawany – z tą różnicą, że tym razem chyba za cenę znacznie wyższą od 30 srebrników.

Program „repolonizacji”, będący w istocie programem renacjonalizacji gospodarki,nie pozostawia wątpliwości, że długofalowym celem Prawa i Sprawiedliwości jest przywrócenie w Polsce ustroju socjalistycznego, tyle że bez Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Program 500+ jest sprzeczny z ideą wolności, bo w sposób trwały uzależnia obywateli od państwa, w dodatku zmuszając ich do popierania programu zwiększania dochodów budżetowych – ponieważ realizacja tego programu wymaga utrzymania wysokiego, a nawet rosnącego budżetu.

3S Media, 2018

Do nabycia:
https://sklep-niezalezna.pl/pl/p/Nazisci-i-Szabesgoje-Stanislaw-Michalkiewicz/1326

Niemcy, Żydzi i folksdojcze

Niemcy, Żydzi i folksdojcze

Najnowsza książka Stanisława Michalkiewicza porusza głównie kwestie dekadencji Polskich elit, tych politycznych ale również intelektualnych. Autor pokazuje skąd się bierze degeneracja „przewodników duchowych” i dlaczego za takowych się uważają. Ważnym tematem książki są też obce ingerencje z zewnątrz, próbujące kształtować politykę naszego państwa.

Capital, 2018

Do nabycia:
https://capitalbook.com.pl/pl/p/Niemcy%2C-Zydzi-i-folksdojcze-Stanislaw-Michalkiewicz/3372

Gierkizm czyli dobra zmiana

Gierkizm czyli dobra zmiana

Autoryzowany przez obecny układ rządowy program rozdawnictwa publicznych pieniędzy za cenę zadłużania przyszłych pokoleń Polaków, jest obliczony - jeśli podjąć próbę jakiejś racjonalizacji tego idiotyzmu - na zaskarbienie sobie nostalgicznych wspomnień na wzór nostalgii za Edwardem Gierkiem, a więc na budowanie sobie pomnika trwalszego od spiżu. Przyszłe pokolenia Polaków będą z tego powodu jęczały w a babilońskiej niewoli lichwiarskiej międzynarodówki - ale pan Prezes schroni się już przed wszelką krytyką w grobie. To oczywiście jest przypuszczenie uprzejme, bo uznanie, że forsowany przez pretorianów pana Kaczyńskiego: panią Szydło i pana Morawieckiego program rozdawnictwa, nie jest obliczony na żaden efekt, byłoby już bardzo niegrzeczne.

3S Media, 2016

Ścieżką obok drogi (część 2)

Ścieżką obok drogi (część 2)

W świetle dokumentów, wysprzątanych przez generałową Kiszczakową spod łóżka zmarłego męża, dotąd pozostających „w dyspozycji naczelnego dowództwa”, aż strach pomyśleć, co mogło być celem „pokojowej rewolucji »Solidarności«”, więc na wszelki wypadek lepiej jej nie kończyć... (...). Zakończmy ją więc, jak poprzednie pokojowe rewolucje — zmianą mord przy korycie, zmianą stosunków własnościowych we wszystkich tych centrach, które zależą od decyzji politycznej. Ponieważ zaś takich miejsc jest w naszym politycznym kapitalizmie coraz więcej, śmiało możemy powiedzieć, że od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy dawnych „właścicieli” stanie się „własnością”. Taka rewolucja zadowoli prawie wszystkich, nawet właścicieli zmienionych we własność, a jak nie, to im „się przetłumaczy” i zrozumieją, co jest dla nich dobre. Prawdziwa rewolucja, która zmieniałaby meta-system, lub choćby go nieznacznie korygowała, nie jest możliwa bez zezwolenia Standard & Poor’s... Póki co zatem, zadowalajmy się taką rewolucją, jaka jest możliwa, cieszmy się choć delikatnym pogwałceniem jedynej, prawdziwej zasady konstytucji III  RP, którą nasz Autor ujawnia w słowach: „Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych”. I czytajmy Michalkiewicza, bo jest on jednym z nielicznych w Polsce autorów, dzięki którym odnajdujemy się czasami głupsi, niż nam się wydawało, ale i możemy stać się mądrzejsi, niż nam by się zamarzyło...

Wydawnictwo von Borowiecky, 2016

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/sciezka-obok-drogi-cz-2

Ścieżką obok drogi (część 1)

Ścieżką obok drogi (część 1)

Lektura najnowszej książki Michalkiewicza możeporazić bezwzględnym obnażeniem mechanizmów rządzących polską polityką,gospodarką i życiem publicznym. Michalkiewicz konsekwentnie i logicznieudowadnia swoją tezę, że Polska jest areną rozgrywek służb specjalnych, czylirazwiedki, z różnych krajów: od Rosji (przedtem ZSRR), przez Niemcy, Izrael, ażdo USA. W zależności od sytuacji politycznej na świecie, Polska przechodzi „zrąk do rąk” różnych służb. Rodzima razwiedka, kiedyś wiernie służąca ZwiązkowiSowieckiemu, po układach okrągłego stołu ochoczo przewerbowała się do agenturyamerykańskiej. Przy czym, jak zauważa autor, nieważne jest, komu się służy,najważniejsze jest „pełne koryto”. I właśnie tym różni się Polska od tzw. „państw poważnych” (jak np.USA, Rosja, Niemcy), że „polskie” służby nie dbają o swoje państwo, jak to mamiejsce w przypadku ww. Wrażliwsi czytelnicy mogą się poczuć przerażeniopisami, jak to np. razwiedka sterowała m.in. nominacjami na stanowisko prezesaNBP, jak obalano rząd Jana Olszewskiego, jak powoływano Unię Wolności, a potemPlatformę Obywatelską, jak ogłaszano wszem i wobec, że nie ma alternatywy dlatzw. „Planu Balcerowicza”, a alternatywa była, i to niejedna, ale dzięki temunie dopuszczono do powstania w Polsce silnej klasy średniej, itd., itp...

Wydawnictwo von Borowiecky, 2016

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/sciezka-obok-drogi

Teoria spiskowa

Teoria spiskowa

Podobno teoria spiskowa nie istnieje, ale jednak spiski się zdarzały. Twierdzenie autora znajduje liczne dowody w rzeczywistości, jak nasz kraj został przehandlowany, dosłownie i w przenośni. Jak się okazuje, nie ma znaczenia, pod jaką flagą to się odbywa, czy sowiecką, czy unijną. Koronnym przykładem jest układ „okrągłego stołu”, ale nie tylko.

Wydawnictwo von Borowiecky, 2015

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/teoria-spiskowa

Antypolonizm

Antypolonizm

Czym jest antypolonizm? Komu można przypisać bycie polakożercą? Dlaczego nikt nie spróbował określić, skąd się bierze nienawiść do narodu polskiego i kto najczęściej nią szermuje?

3S Media, 2013

Do nabycia:
http://www.tolle.pl/pozycja/antypolonizm

Polska droga do zniewolenia

Polska droga do zniewolenia

Książka Stanisława Michalkiewicza to niezwykła kronika procesu zniewolenia Polski. Autor pokazuje jak drobnymi kroczkami doszliśmy do „domu niewoli”. Michalkiewicz nie ma wątpliwości, że od przełomu 1989 r. z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, poprzez kolejne ograniczenia, podatki, zakazy i nakazy, wolności jest w naszej Ojczyźnie coraz mniej.

3S Media, 2012

Do nabycia:
http://www.tolle.pl/pozycja/polska-droga-do-zniewolenia

Herrenvolk po żydowsku

Herrenvolk po żydowsku

Stanisław Michalkiewicz, Herrenvolk po żydowsku Niniejszy zbiór felietonów to odpowiedź Michalkiewicza na wojnę psychologiczną, jaką już w 1996 roku wypowiedział Polsce Izrael Singer ze Światowego Kongresu Żydów, grożąc upokarzaniem naszego kraju na arenie międzynarodowej, przynajmniej do czasu przekazania stronie żydowskiej 65 miliardów dolarów...

Wydawnictwo von Borowiecky, 2012

Do nabycia:
http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/felietonistyka/162-herrenvolk-po-zydowsku

Wariant rozbiorowy

Wariant rozbiorowy

Stanisław Michalkiewicz - pod gradem pytań Tomasza Sommera - wyjaśnia m.in. na czym polega suwerenność oraz czym charakteryzuje się „myślenie rozbiorowe” nadwiślańskiej kasty politycznej. Ocenia (jako prawnik) obecną sytuację Polski w kontekście Unii Europejskiej i pokazuje dokąd zmierza Wspólnota (wyborna charakterystyka „przemian ideologicznych wewnątrz UE” w rozdziale XI). W prezentowanej książce, której podtytuł to „Dwanaście rozmów o tym jak Polska traci niepodległość”, Czytelnik znajdzie odpowiedz na pytanie dlaczego Donald Tusk zrezygnował z prezydentury, kto ponosi winę za katastrofę Smoleńską, o co chodziło w „wojnie o krzyż”, jakim prezydentem - z punktu widzenia wolnościowca - był Lech Kaczyński, czy położenie determinuje los państwa, jak politycznie można zagospodarować Europę Środkową, czym jest Judeopolonia-bis, dlaczego eurosceptyków udało się skanalizować, kto w Polsce jest członkiem stronnictwa rozbiorowego itp. itd.
(Dostępna również jako e-book: http://sklep-niezalezna.pl/pl/p/e-book-Wariant-Rozbiorowy-Michalkiewicz-Sommer/470)

3S Media, 2011

Do nabycia:
http://sklep-niezalezna.pl/pl/p/Wariant-Rozbiorowy-Michalkiewicz-Sommer/472

Najnowszy testament

Najnowszy testament

Zdaję sobie sprawę, że lektura nie nastraja optymistycznie, że książka jest rodzajem kroniki agonii, ale trudno - moim celem jest przede wszystkim przedstawienie sytuacji i kierunku jej ewolucji, ponieważ warunkiem podjęcia skutecznego remedium - o ile jest ono jeszcze w ogóle możliwe - jest trafna diagnoza. Być może z tego powodu książka wzbudzi sprzeciw, zwłaszcza wśród ludzi przekonanych, że wszystko powinno się zakończyć wesołym oberkiem...

Wydawnictwo von Borowiecky, 2011

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/najnowszy-testament

Walka o fabrykę gwoździ

Walka o fabrykę gwoździ

Skąd się wziął kryzys gospodarczy i kto jest temu winien? W prosty sposób autor wyjaśnia przyczyny dzisiejszego załamania gospodarczego.

Wydawnictwo von Borowiecky, 2009

Do nabycia:
http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/publicystyka/149-walka-o-fabryke-gwozdzi

Nie bójcie się prawdy

Nie bójcie się prawdy

Wywiad rzeka ze Stanisławem Michalkiewiczem

3S Media, 2009

Do nabycia:
http://sklep-niezalezna.pl/Nie_bojcie_sie_prawdy_S_Michalkiewicz_T_Sommer-222.html

Na gorącym uczynku (część 3)

Na gorącym uczynku (część 3)

Wydawnictwo von Borowiecky, 2008

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/na-goracym-uczynku-czesc-iii

Na gorącym uczynku (część 2)

Na gorącym uczynku (część 2)

Wydawnictwo von Borowiecky, 2008

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/na-goracym-uczynku-czesc-ii

Na gorącym uczynku (część 1)

Na gorącym uczynku (część 1)

Dla ustroju państwa i jakości życia jego obywateli pamięć jest niesłychanie ważna. Mamy bowiem naturalną skłonność do idealizowania przeszłości, nawet tej najbliższej, do eliminowania z pamięci chwil przykrych i nieprzyjemnych, a zachowywania tych lepszych, które w miarę upływu czasu układają się w mocno wyidealizowany obraz całości. W konsekwencji zjawisko to prowadzi często do zerwania związku przyczynowo-skutkowego. Bo jeśli kiedyś było tak dobrze, jak nam się zdaje podpowiadać wspomnienie, to dlaczego teraz jest tak źle? Już bardzo pobieżna refleksja utwierdza nas w przekonaniu, że chyba nie tylko dlatego teraz jest gorzej, że jesteśmy o kilkanaście lat starsi, kłuje nas w boku lub krzyżu, żona czy mąż nie są już czarujący, a dzieci nie siadają nam na kolana. W istocie pierwiastki zła w życiu społecznym, politycznym i w ogóle publicznym tkwiły już w przeszłości, która dziś wydaje nam się taka pociągająca. Po prostu kiedyś tego zła nie zauważaliśmy. Widzieli je tylko nieliczni, a wśród nich Stanisław Michalkiewicz. Warto więc teraz wrócić refleksją do minionych czasów, bo choć nie zmienimy przeszłości, to możemy zmienić przyszłość dostrzegłszy zło, którego kiedyś nie zdołaliśmy zauważyć. Jeśli zaś dziś je zauważymy, to być może nasze wybory, także polityczne, będą bardziej rozumne, a życie naszych dzieci bardziej godne i odrobinę bardziej udane...

Wydawnictwo von Borowiecky, 2008

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/na-goracym-uczynku-czesc-i

Logika wystarczy

Logika wystarczy

Wybór felietonów, wygłaszanych na antenie Radia Maryja w latach 2006-2008.

Wydawnictwo von Borowiecky, 2008

Do nabycia:
http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/publicystyka/90-logika-wystarczy

Protector traditorum

Protector traditorum

Traditor – czyli zdrajca, konfident. Zbiór tekstów poświęconych lustracji; od felietonów po obszerne analizy. O tym jak torpedowano kolejne jej próby, jak dezinformowano opinię publiczną, jak nieformalna „partia grubej kreski” tworzyła ponad wszelkimi podziałami zręby III RP...

Wydawnictwo von Borowiecky, 2007

Do nabycia:
http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/publicystyka/102-protector-traditorum

Dobry „zły” liberalizm

Dobry „zły” liberalizm

Sam autor nazywa tę książkę swoim opus magnum, najważniejszym dziełem. To bardzo przystępny a jednocześnie wyczerpujący wykład o tym, czym jest, a czym nie jest doktryna konserwatywnego liberalizmu. Po lekturze tej książki świat nigdy nie będzie już taki sam jak przed!

Wydawnictwo von Borowiecky, 2005

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/dobry-zly-liberalizm

Spod listka figowego

Spod listka figowego

Zbiór felietonów. O słusznej i niesłusznej teorii spiskowej, zdecydowanie niesłusznym Jezusie, Żydolandzie zamiast Dineylandu i wielu innych interesujących sprawach - dowcipnie i wnikliwie.

Wydawnictwo Dextra, 2004

Do nabycia:
https://dextra24.com/SPOD_LISTKA_FIGOWEGO_03904_Michalkiewicz_Stanislaw-83.html

Na niemieckim pograniczu

Na niemieckim pograniczu

O zmierzchu państw narodowych (ale tylko niektórych!), technologii aksamitnego anschlussu, demokracji totalnej, ateistycznym fundamentalizmie, nowej generacji księży-patriotów, niepokojąco aktualnych myślach Józefa Stalina, polityce międzynarodowej na pokaz i tej prawdziwej - zmuszające do zastanowienia teksty Stanisława Michalkiewicza.

Wydawnictwo von Borowiecky, 2003

Do nabycia:
http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/publicystyka/132-na-niemieckim-pograniczu

Studia nad żydofilią

Studia nad żydofilią

O generowaniu antysemityzmu, dyspozytorach tematów tabu, flircie Michnika z Kiszczakiem, tresowaniu Polaków, szaleńczej odwadze współczesnych artystów, inkubatorach fejginiąt i złotych interesach w branży jedwabnej – gorące felietony i komentarze Stanisława Michalkiewicza.

Wydawnictwo von Borowiecky, 2003

Do nabycia:
http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/publicystyka/133-studia-nad-zydofilia

Targowica urządza się przy Napoleonie

Targowica urządza się przy Napoleonie

O synach (i córkach) Józefa Stalina, niebezpieczeństwach zbyt gorliwego zwalczania korupcji, wirtualnych zajączkach i innych zakamarkach racji stanu. Komentarze polityczne - wciąż niepokojąco aktualne.

Wydawnictwo Dextra, 2003

Do nabycia:
https://dextra24.com/TARGOWICA_urzadza_sie_przy_Napoleonie_03m_Michalkiewicz_Stanislaw-80.html

Polska ormowcem Europy

Polska ormowcem Europy

Kolejny zbiór felietonów - tym razem odnoszących się głównie do miejsca wyznaczanemu Polsce w zjednoczonej Europie.

Wydawnictwo von Borowiecky, 2000

Do nabycia:
http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/publicystyka/124-polska-ormowcem-europy

W przededniu końca świata

W przededniu końca świata

Bogato niuansowane, czasami tryskające humorem prostolinijnym, częściej zaś kpiną metaforyczną, delikatną, wielowarstwową, choć zawsze ostrą niby brzytwa — felietony Michalkiewicza dosięgają wrogów (głównie wszelkiej maści lewaków i farmazonów) w czułe miejsca. Tam zaś, gdzie autor rezygnuje z kpiarstwa na rzecz przekazu prelekcyjnego, dostajemy wykład charakteryzujący się żelazną logiką i użyciem argumentów, których celność demoluje przeciwnika.

Wydawnictwo von Borowiecky, 1999

Do nabycia:
http://ksiegarnia.vb.com.pl/felietonistyka/w-przededniu-konca-swiata

Uwaga – www.michalkiewicz.pl nie pośredniczy w zakupie książek Stanisława Michalkiewicza i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.

Copyright © 2006-2020 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: Santander Bank: 24 1090 2590 0000 0001 4495 4522

mBank SA: 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: Santander Bank: 45 1090 2590 0000 0001 4495 4532 Swift/BIC: BREXPLPWMBK