Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


12 czerwca
DM, Bielsko-Biała,150 zł
JM, Łomża,15 zł

11 czerwca
GMG, Warszawa,20 zł
ON, Końskie,20 zł
RZ, Szczedcin,25 zł
SKP, Gdańsk,30 zł
ZL, Tczew,10 zł

10 czerwca
DPM, Tallin,150 zł
JC, Augustów,10 zł
KSS, Grodzisk Mazowiecki,5 zł
SM, Świdnica,50 zł
SS i AS, Zawiercie,20 zł
WW, Pierzchno,10 zł

9 czerwca
BM, Kielce,10 zł
KC, Poznowice,20 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
LTS, Kraków,12.34 zł
OT, Pruszków,50 zł
PZ, Kraków,50 zł

8 czerwca
BAŁ, Włocławek,20 zł
HB, Łuków,50 zł
JB, Wólka Radzymińska,10 zł
PM, Szczecin,50 zł
PS, Warszawa,10 zł
WL, Gorzów Wielkolpolski,300 zł

7 czerwca
AW, Warszawa,50 zł
CK, Warszawa,30 zł
FW, Warszawa,10 zł
MC, Kasparus,50 zł
PZ, brak adr.,10 zł
ZO, Częstochowa,20 zł

5 czerwca
AG od H, Dortmund,50 zł
GK, Szczecin,50 zł
JK, Jasło,15 zł

4 czerwca
AMD, Białystok,20 zł
EW, Zielona Góra,11.11 zł
KAP-P, Kraków,5 zł
MK, Gdynia,55.55 zł
MP, Lublin,100 zł
MW, Legionowo,5 zł
MWP, Warszawa,10 zł
PSM, Wrocław,50 zł
RK, Warszawa,4 zł
TB, Konin,10 zł
TŁ, Lublin,10 zł

3 czerwca
MKK, Lublin,5 zł

2 czerwca
JK, Ożarów,100 zł
SP, Murowana Goślina,20 zł

1 czerwca
JP, Warszawa,12 zł
JS, Lublin,40 zł
ŁMR, Pruszków,20 zł
MB, Miejska Górka,5 zł
MG, Piotrków Trybunalski,300 zł
MK, Ząbki,20 zł
MO, Skierniewice,5 zł
PN, Lublin,10 zł
PU, Warszawa,10 zł
RP, Mysiadło,100 zł
WR, Stargard,50 zł

31 maja
AB, Gdańsk,12 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
5 210 wizyt dziennie
czerwiec72 944wizyt
maj182 285wizyt
kwiecień188 749wizyt
marzec198 520wizyt
luty195 546wizyt
styczeń212 749wizyt
grudzień215 806wizyt
listopad239 071wizyt
październik231 223wizyt
wrzesień211 503wizyt
sierpień223 920wizyt
lipiec214 547wizyt

Więcej statystyk »

58 524 379 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Logika wystarczy

Logika wystarczy

Wszystkie książki »

Teorie i praktyki rewolucyjne

Felieton    tygodnik „Najwyższy Czas!”    11 listopada 2020

Kiedy ten felieton ukaże się w druku, będzie już wiadomo, kto wygrał wybory prezydenckie w USA – chyba, że prezydent Donald Trump ich nie uzna, no to wtedy – „Houston, mamy problem”. Nigdy jeszcze coś takiego się nie zdarzyło, ale zawsze musi być ten pierwszy raz, więc niby dlaczego nie teraz, kiedy gołym okiem możemy i w Ameryce i w naszym bantustanie obserwować pogłębiający się kryzys demokracji politycznej? Przez USA bowiem co najmniej od 2015 roku przewala się polityczna wojna, która nie tylko nie ustaje, ale z roku na rok się zaostrza, niczym walka klasowa w miarę postępów socjalizmu. W USA socjalizm postępuje, więc od strony rewolucyjnej teorii wszystko by się zgadzało, a skoro tak, to tylko patrzeć, jak do głosu dojdzie rewolucyjna praktyka. Jej istotę wyraził w krótkich słowach proletariacki poeta Włodzimierz Majakowski: „Ciszej tam mówcy! Dzisiaj głos ma towarzysz Mauzer!” A czego, jak czego, ale mauzerów różnych marek w USA nie brakuje, więc w razie czego może się tam polać krew, nie tylko z nosa, jak u nas, ale również z serca gorejącego. Proletariat zastępczy w postaci Murzynów i tych, którzy im się podlizują, już jest, więc tylko, patrzeć, jak tamtejsza rewolucja zacznie się instytucjonalizować – oczywiście poza konstytucyjnymi strukturami, które w tych okolicznościach staną się zbędne. Nie jest tylko jasne, kto w warunkach rozszalałej rewolucji będzie trzymał palec na atomowym cynglu. Wprawdzie – jak twierdził francuski premier Jerzy Clemenceau – wojna jest sprawą zbyt poważną, by ją powierzać wojskowym, ale kto wie, czy w tym przypadku wojsko nie może stać się jedyną ostoją porządku i bezpieczeństwa? Tak było i w starożytnym Rzymie, kiedy w miarę rozwoju imperium instytucje demokratyczne, dobre dla miasta, okazały się niewydolne i przyszła kolej na przepychanki Mariusza i Sulli, które położyły kres republice na rzecz wojskowej dyktatury. Jej skutkiem był triumwirat Pompejusza, Krassusa i Juliusza Cezara, a po jego rozpadzie - „wieczysta dyktatura” Juliusza Cezara. Po jego zamordowaniu w roku 44 przed Chrystusem, władzę objął jego spadkobierca Oktawian, którego rządy zapoczątkowały okres pryncypatu, to znaczy – monarchii współistniejącej obezwładnionymi instytucjami republikańskimi. Tę formę rządów zlikwidował w roku 284 Dioklecjan, zapoczątkowując dominat, to znaczy – monarchię absolutną, opartą na armii.

Na razie Ameryka zastygła w gorączkowym oczekiwaniu na rezultat głosowania. Ciekawe, że i w naszym bantustanie zapanowała gorączkowa atmosfera, jakby Polska była jednym ze stanów USA, a przecież chyba tak nie jest? Rząd „dobrej zmiany” podobnie jak rządowa telewizja, stanęły murem za Donaldem Trumpem, podczas gdy żydowska gazeta dla Polaków wprost wyłaziła ze skóry, żeby wygrał Joe Biden. Nie ma w tym nic dziwnego, że rząd „dobrej zmiany” zainwestował wszystko w Donalda Trumpa i nie ośmiela mu się w niczym sprzeciwiać, nawet w sprawie ustawy nr 447, podczas gdy żydowska gazeta dla Polaków realizuje linię polityczną amerykańskiej żydokomuny, która stawia na Bidena. Na co żydokomuna liczy? Możliwe, że na podeszły wiek swego faworyta, który po roku mógłby zostać zastąpiony przez Kamalę Harris, która wcześniej zataczała się od ściany do ściany, ale teraz „ostro skręciła w lewo”. W takiej sytuacji moglibyśmy wpaść spod sowieckiego deszczu pod amerykańską rynnę tym bardziej, że i Biden odgrażał się, że będzie walczył o praworządność w naszym bantustanie. Niemcy walczą o nią od 2017 roku, więc gdyby jeszcze przyłączyły się do nich USA, to niech Bóg ma nas w swojej opiece. Jeśli chodzi o Donalda Trumpa, to jego dotychczasowa prezydentura była dla nas okresem straconych okazji. Ameryka ma do nas trzy interesy; po pierwsze – żebyśmy udostępniali Stanom Zjednoczonym swoje terytorium dla potrzeb globalnej rozgrywki. Po drugie – żeby Polska utrzymywała tu amerykańskie wojsko i kupowała amerykańską broń i po trzecie – by Polska kupowała amerykański gaz. I Polska pod rządami „dobrej zmiany” wszystko to robi, nie żądając w zamian nawet tego, by rząd USA nie zmuszał nas do zapłacenia Żydom haraczu pod pretekstem roszczeń – bo do tego właśnie się zobowiązał na podstawie ustawy nr 447. A przecież takie rzeczy można ewentualnie robić wobec państwa wrogiego, ale nie wobec państwa sojuszniczego. Niestety nasi dygnitarze kucają nawet przed panią Żorżetą, więc jakże mogliby postawić się prezydentowi Trumpowi?

Zresztą nie tylko przed panią Żorżetą. Pan prezydent Duda na widok wściekłych kobiet chciałby i pieniądze zarobić i wianuszka nie stracić, w związku z czym pośpieszył z inicjatywą ustawodawczą. Nie był to dobry pomysł, bo wściekłe kobiety go wyśmiały, a JE abp Stanisław Gądecki wyraził pogląd, że zaproponowane rozwiązanie jest dla katolików nie do przyjęcia. Zatem i wianuszek stracił i pieniędzy nie zarobił. „Stąd dla żuka jest nauka”, żeby z wściekłymi kobietami nie wchodzić w żadne kompromisy, tylko od razu wołać weterynarza. Tymczasem „rewolucja macic” właśnie się zinstytucjonalizowała w postaci Rady Konsultacyjnej, do której weszła pani Barbara Labuda i pani Monika Płatek, a także kobiety rodzaju męskiego, m.in. w osobie pana Michała Boniego. Rada przedstawiła ultimatum polityczne; rząd do końca roku ma się podać do dymisji, aborcja ma być na każde żądanie, a ze szkół ma zniknąć nauka religii katolickiej. Jaka religia wejdzie do szkół na to miejsce – tego Rada nie ujawnia, chociaż pewne światło na tę sprawę rzuca okoliczność, że pani Labuda była w swoim czasie związana z sektą „Antrovis”, której członkowie odbywali podobno kosmiczne podróże na miotle. Ale to, podobnie jak skład alternatywnego rządu, zostanie nam objawione we właściwym czasie. Na razie rozwija się rewolucyjna teoria, w której można wyróżnić dwa elementy; po pierwsze – że decyzję o życiu lub śmierci dziecka należy pozostawić „kobiecie”, która ma przyrodzone prawo wyboru. Skoro tak, to idźmy dalej. Na zasadzie wnioskowania a maiori ad minus (komu wolno czynić więcej, temu wolno czynić mniej) moglibyśmy decyzję co do kradzieży pozostawić złodziejom, a zwłaszcza złodziejkom, bo jeśli w ich kobiece ręce składamy decyzję w sprawie życia i śmierci, to tym bardziej powinniśmy złożyć decyzję co do kradzieży – i tak dalej. Drugim elementem rewolucyjnej teorii, do którego skłaniają się też niektórzy rozdokazywani ojczykowie, głównie z zakonu Dominikanów, jest pogląd, że nikogo nie powinno się zmuszać do bohaterstwa. To znaczy – do czego? Chyba chodzi o gotowość poświęcenia swojego życia dla jakiejś sprawy. Skoro tak, to jest to pogląd nie wytrzymujący krytyki, bo przecież państwo posyłające żołnierzy z poboru na wojnę, nie tylko żąda od nich bohaterstwa – a nawet je egzekwuje przy pomocy niezawisłych sądów polowych, a nawet regulaminu walki, który zezwala na natychmiastowe pozbawienie życia żołnierza odmawiającego walki w obliczu wroga. W tej sytuacji stwarzanie przywileju dla kobiet jest rażąco sprzeczne z zakazem dyskryminacji ze względu na płeć.

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza ukazuje się w każdym numerze tygodnika „Najwyższy Czas!”.

Copyright © 2006-2020 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Projekt: NetStudio.pro Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: Santander Bank: 24 1090 2590 0000 0001 4495 4522

mBank SA: 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto walutowe EURO: Santander Bank 56 1090 1043 0000 0001 4746 6809

Konto dewizowe: Santander Bank: 45 1090 2590 0000 0001 4495 4532 Swift/BIC: BREXPLPWMBK