Pamiętamy 0 17-09-1939

Stanisław MICHALKIEWICZ

Strona autorska felietony artykuły komentarze

www.michalkiewicz.pl

Stanisław Michalkiewicz

Drodzy Czytelnicy!

Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.

Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.

Dziekuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Stanisław Michalkiewicz

Dokładne dane kont »

Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym!

Informacje o nowych wpłatach podajemy 2 lub 3 razy w miesiącu.

Jeśli dokonali Państwo wpłaty, a nie ma jej na liście, prosimy o e-mail »


9 października
KC, Poznowice,20 zł
KW, Zielona Góra,10 zł
PLZ, Kraków,50 zł

8 października
AMD, Białystok,20 zł
JB, Wólka Radzymińska,10 zł
MF, Kraków,40 zł
SG, Gliwice,20 zł
WPK, Kórnik,10 zł

7 października
AG, Hajnówka,2 zł
AW, Warszawa,50 zł
CK, Warszawa,20 zł
FW, Warszawa,10 zł
GC, Dębica,20 zł
JA, Jasło,15 zł
JŁ, Ciechocinek,10 zł
JM, Warszawa,50 zł
JS, Kraków,30 zł
MC, Gdańsk,50 zł
RGM, Lublin,10 zł
ZO, Częstochowa,20 zł
ZP, Tychy,30 zł

6 października
MŁ, Legnica,10 zł

5 października
GK, Szczecin,50 zł

4 października
KAP, Kraków,40 zł
MAC, Łódź,5 zł
MB, Opole,10 zł
MWP, Warszawa,10 zł
PS, Łazy Małe,50 zł
PSM, Wrocław,50 zł
PSM, Wrocław,100 zł
RPK, Warszawa,15 zł
ZD, Warszawa,100 zł

3 października
JL, Warszawa,5 zł
MG, Stargard,20 zł
MK, Gdynia,55 zł
MKK, Lublin,5 zł
MP, Lublin,100 zł
TB, Konin,10 zł
TŁ, Lublin,10 zł
WR, Stargard,50 zł

2 października
AN, Wrocław,60 zł
AS, Jasło,2 zł
KZ, Żmigród,100 zł
LZ, Bielsko-Biała,10 zł
OO, Warszawa,50 zł
SP, Murowana Goślina,20 zł

1 października
JP, Warszawa,20 zł
ŁMD, Lubartów,10 zł
ŁMR, Pruszków,20 zł
MO, Skierniewice,5 zł
PN, Lublin,10 zł
PS, Warszawa,50 zł
RM, Zbiersk,5 zł

30 września
A i S-ka, Gdynia,50 zł
BJC, Warszawa,25 zł
CJ, Katowice,10 zł
IFW, Lublin,300 zł
JC, Warszawa,10 zł
JG, Siemianowice Śląskie,20 zł
ŁPJ, Stróżówka,100 zł

Więcej o wpłatach »

Statystyki odwiedzin

W tym miesiącu średnio
7 881 wizyt dziennie
październik126 101wizyt
wrzesień230 877wizyt
sierpień244 030wizyt
lipiec235 655wizyt
czerwiec241 434wizyt
maj294 348wizyt
kwiecień260 376wizyt
marzec313 392wizyt
luty292 687wizyt
styczeń321 994wizyt
grudzień277 457wizyt
listopad279 213wizyt

Więcej statystyk »

54 007 079 wizyt
od 6 czerwca 2006r.

Spotkania

  • 18 października
    w Southampton
  • 19 października
    w Londynie
  • 20 października
    w Birmingham

Więcej o spotkaniach »

Ogłoszenia

Więcej informacji »

Książki S. Michalkiewicza

Na gorącym uczynku (część 3)

Na gorącym uczynku (część 3)

Wszystkie książki »

Mosad, prezydenci i szekspiry

Felieton    Radio Maryja    4 kwietnia 2019

Szanowni Państwo!

Ajajajajajajaj! Tyle się dzieje na świecie, że nie wiadomo, od czego właściwie zacząć ten felieton. Może zatem zacznę od tego, o czym nie odważyła się informować ani telewizja rządowa, ani telewizje nierządne. A nie odważyła się poinformować o manifestacjach, jakie w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, między innymi w Chicago i Nowym Jorku, odbyły się, by zaprotestować przeciwko ustawie 447 JUST, na podstawie której Stany Zjednoczone zobowiązały się dopilnować, by Polska, która jest przede wszystkim na celowniku żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, wypłaciła zarówno im, jak i bezcennemu Izraelowi haracz w wysokości 300 miliardów dolarów. Niby nie ma już cenzury, ale funkcjonariusze telewizyjni skądś wiedzą, o czym wolno im informować, a o czym nie wolno. Skąd to wiedzą? Tajemnica to wielka, więc nie jest wykluczone, że przez tajny telefon powiadamia ich o tym sam pan Jonatan Daniels, wyznaczony na naszego przyjaciela. Przez kogo wyznaczony? Aaa, to jeszcze większa tajemnica. A kto strzeże tajemnic? Wiadomo – tajniacy. W przypadku tajemnic izraelskich byłby to więc Mosad. Ładny interes! Czyżby Mosad rzeczywiście już teraz instruował naszych telewizyjnych funkcjonariuszy? Tego z góry wykluczyć nie można tym bardziej, że zgadza się to z moją ulubiona teorią spiskową, według której Polską rotacyjnie rządzi albo Stronnictwo Ruskie, albo Stronnictwo Pruskie, albo Amerykańsko-Żydowskie. Ponieważ teraz u steru jest akurat to ostatnie, to by nawet pasowało, żeby Mosad za pośrednictwem pana Jonatana Danielsa, naszego najnowszego przyjaciela, instruował naszych telewizyjnych funkcjonariuszy i to nie tylko z telewizji rządowej, która służy, jak nie sowietom, to Amerykanom, jak nie Amerykanom, to Żydom. Dotyczy to również telewizji nierządnych, bo jakże ma być inaczej, skoro taka TVN, którą podejrzewam, że została utworzona przy udziale pieniędzy ukradzionych z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, została niedawno wykupiona przez Discovery Communications, na której czele stoi pan Dawid Zaslaw, z pierwszorzędnymi korzeniami? Skoro jednak już teraz Mosad może sztorcować naszych funkcjonariuszy, nie tylko zresztą telewizyjnych, ale i rządowych, to co to będzie, jak te całe „roszczenia” Polska zrealizuje i w ten sposób dostanie się pod żydowską okupację?

Zanim jednak pogrążymy się w tych ponurych rozważaniach, to rzućmy okiem na Ukrainę, którą Nasz Najważniejszy Sojusznik kreował nam na naszego „strategicznego partnera”. Właśnie odbyła się tam pierwsza tura wyborów prezydenckich, którą wygrał w cuglach pan Włodzimierz Zełenski, wynaleziony na prezydenta przez tamtejszego żydowskiego oligarchę, Igora Kołomyjskiego. Pan Zełenski był przedtem takim telewizyjnym jajcarzem, ale być może właśnie dlatego Igor Kołomyjski nastręczył go Ukraińcom, podobnie jak w 1990 roku Jarosław Kaczyński nastręczył Polakom na prezydenta Kukuńka. Przewidział to jeszcze w XVIII wieku pozbawiony złudzeń ksiądz biskup Ignacy Krasicki w bajce „Wół minister”: „Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie, szły rzeczy wprawdzie z wolna, ale szły porządnie. Jednostajność na koniec monarchę znudziła. Dał miejsce woła małpie lew, bo go bawiła. Dwór był kontent, kontenci poddani – z początku. Ustała wkrótce radość – nie było porządku. Śmiał się pan, śmiał minister, płakał lud ubogi. Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi, zrzucono z miejsca małpę. By złemu zaradził, wzięto lisa. Ten pana i poddanych zdradził.” Czyż to nie jest skrót najnowszej historii Polski, obejmującej lata 1990-2005? Ciekawe, co będzie na Ukrainie, bo do drugiej tury obok pana Zełenskiego przeczołgał się dotychczasowy prezydent Piotr Poroszenko. Ale piękna Julia Tymoszenko, której nie chciał poślubić i założyć z nią dynastii Jarosław Kaczyński, już się odgraża, że wybory z pewnością zostały sfałszowane i że do drugiej tury powinna przedostać się ona. Piękna Julia już wcześniej zapowiadała, że Piotrowi Poroszence urządzi drugi Majdan. To teraz jest okazja, żeby tak się stało. Ciekawe, czy forsę na urządzenie tego Majdanu wyłoży, tak jak przedtem, Nasz Najważniejszy Sojusznik, czy może zimny rosyjski czekista Putin. W tym drugim przypadku nasi dygnitarze pewnie nie popieraliby Majdanu, to znaczy – nie jeździli do Kijowa, by wydawać tam kabotyńskie okrzyki, chociaż – kto wie? Na pieniądzach nie byłoby napisane, że pochodzą od Putina, a poza tym jest rozkaz, że na Ukrainie żadnych spisków nie ma, że i jeden i drugi Majdan, to pełny spontan i odlot, a skoro tak, to niby dlaczego ten trzeci miałby być inny? Toteż nie jest wykluczone, że u boku pięknej Julii zobaczymy również naszych Umiłowanych Przywódców i to zarówno z obozu „dobrej zmiany”, jak i obozu zdrady i zaprzaństwa.

Podczas gdy wokół Polski dzieją się rzeczy ważne, to u nas historia powtarza się jako farsa. Oto sodomici i gomoryci, protestując przeciwko spaleniu jakichś książek, mają się „skrzyknąć” w Gdańsku, gdzie będą wymieniać się książkami „o tematyce LGBT”, czyli – jak można się domyślić – miękką i twardą pornografią. Protest nawiązuje do palenia książek przez złych „nazistów” – ale wtedy palono książki teoretyka i dwóch praktyków ludobójstwa: Karola Marksa, Włodzimierza Lenina i Lwa Trockiego. Tak w każdym razie wynikało z ekspozycji w waszyngtońskim Muzeum holokaustu. Tymczasem teraz otaczane kultem będą książki napisane przez szekspirów majtek damskich i męskich.

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza z cyklu „Myśląc Ojczyzna” jest emitowany w Radiu Maryja w każdą środę o godz. 20.50. Komentarze nie są emitowane podczas przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu.

Tu znajdziesz komentarze w plikach mp3 – do wysłuchania lub ściągnięcia.

Copyright © 2006-2019 Stanisław Michalkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona działa od 6 czerwca 2006 r.

Autor: michalkiewicz@michalkiewicz.pl Redaktor strony: webmaster@michalkiewicz.pl Formularz kontaktowy

Konto złotówkowe: mBank SA 75 1140 2017 0000 4002 0542 5287 Dokładne dane kont

Konto walutowe EURO: mBank SA 76 1140 2004 0000 3712 0674 5873

Konto dewizowe: mBank SA PL26 1140 2017 0000 4612 0038 0386 Swift/BIC: BREXPLPWMBK

Konto PayPal: michalkiewicz@michalkiewicz.pl